Spatiu publicitar

stiri din zona oituz, stiri care te privesc

9 Dec 2008


Numele noilor parlamentari, pe judete si colegii

SURSA: HotNews.ro

Potrivit proceselor verbale inregistrate la Biroul Electoral Central, va prezentam mai jos lista noilor parlamentari in urma alegerilor uninominale din data de 30 noiembrie 2008.

In afara de cele 316 mandate de deputati si 137 de senatori castigate de candidatii partidelor politice, inca 18 mandate suplimentare in Camera Deputatilor au mai fost castigate de reprezentantii organizatiilor minoritatilor nationale. Acestia au fost prezenti pe buletinele de vot din toate colegiile, iar pentru a accede in Parlament au avut nevoie sa adune 7.000 de voturi.

Mai jos in lista, ce este scris cu rosu reprezinta candidatii care au obtinut un mandat de parlamentar in Parlamentul Romaniei , reprezentand colegiul in care se regaseste Oituzul, in felul urmator: Viorel Hrebenciuc, la Camera Deputatilor si Catalin Radu Mardare la Senat.

In articolul Alegeri uninominale 30.11.2008 puteti revedea care au fost candidatii la alegerile parlamentare din 30.11.2008, pentru colegiul D9 - Camera Deputatilor, respectiv in Colegiul S3 - Senat.

ALBA

ARAD

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1: Calin Potor (PD-L)
Colegiul 2: Clement Negrut (PD-L)
Colegiul 3: Teodor Atanasiu (PNL)
Colegiul 4: Radu Coclici (PSD)
Colegiul 5: Corneliu Olar (PD-L)
Colegiul 1: Alexandru Peres (PD-L)
Colegiul 2: Nicolae Dobra (PD-L)
Colegiul 1: Lucian Rivis Tipei (PD-L)
Colegiul 2: Claudia Boghicevici (PD-L)
Colegiul 3: Adrian Nitu (PD-L)
Colegiul 4: Mihaita Calimente (PNL)
Colegiul 5: Florin Ciprian Luca (PSD+PC)
Colegiul 6: Marius Sorin Gondor (PD-L)
Colegiul 7: Iustin Marinel Cionca-Arghir (PD-L)
Colegiul 8: Petru Farago (UDMR)
Colegiul 1: Ovidiu Marin (PD-L)
Colegiul 2: Avram Craciun (PSD+PC)
Colegiul 3: Constantin Traian Igas (PD-L)

ARGES

BACAU

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1: Gheorghe Sorin Buta (PD-L)
Colegiul 2: Gheorghe Mircea Draghici (PSD+PC)
Colegiul 3: Ion Burnei (PSD+PC)
Colegiul 4: Andi Sorin Pandele (PD-L)
Colegiul 5: Filip Georgescu (PSD+PC)
Colegiul 6: Costin Radu Vasilica (PSD+PC)
Colegiul 7: Bogdan Niculescu Duvaz (PSD+PC)
Colegiul 8: Dominic Andrei Gerea (PNL)
Colegiul 9: Cristian Boureanu (PD-L)
Colegiul 1: Mircea Diaconu (PNL)
Colegiul 2: Constantin Serban Valeca (PSD+PC)
Colegiul 3: Constantin Tamga (PSD+PC)
Colegiul 4: Mircea Cinteza (PD-L)
Colegiul 1: Tudor Chiuariu (PNL)
Colegiul 2: Adrian Popescu (PD-L)
Colegiul 3: Ionel Palar (PNL)
Colegiul 4:  Gheorghe Antochi (PSD+PC)
Colegiul 5:  Mihai Banu (PNL)
Colegiul 6:  Valerian Vreme (PD-L)
Colegiul 7:  Vasile Gherasim (PD-L)
Colegiul 8:  Iulian Iancu (PSD+PC)
Colegiul 9: Viorel Hrebenciuc (PSD+PC)
Colegiul 10:  Gabriel Petru Vlase (PSD+PC)
Colegiul 1: Gabriel Berca (PNL)
Colegiul 2:  Vasile Nistor (PD-L)
Colegiul 3: Catalin Radu Mardare (PSD+PC)
Colegiul 4:  Elena Mitrea (PSD+PC)

BIHOR

BISTRITA NASAUD

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1:  Akos Derzsi (UDMR)
Colegiul 2: Petru Lakatos (UDMR)
Colegiul 3:  Ana Lucia Varga (PNL)
Colegiul 4: Nicolae Jolta (PNL)
Colegiul 5: Stefan Seremi (PD-L)
Colegiul 6:  Sorin Ioan Roman (PSD+PC)
Colegiul 7:  Sonia Maria Draghici (PSD+PC)
Colegiul 8:  Maria Csilla Peta (UDMR)
Colegiul 9:  Octavian Bot (PD-L)
Colegiul 1:  Zoltan Attila Cseke (UDMR)
Colegiul 2: Cornel Popa (PNL)
Colegiul 3:  Petru Filip (PD-L)
Colegiul 4: Ioan Mang (PSD+PC)
Colegiul 1: Radu Emil Moldovan (PSD+PC)
Colegiul 2: Nelu Ioan Botis (PD-L)
Colegiul 3: Ioan Oltean (PD-L)
Colegiul 4: Ioan Tintean (PNL)
Colegiul 1: Ioan Zbarciu (PD-L)
Colegiul 2: Danut Nicolae Prunea (PSD+PC)

BOTOSANI

BRASOV

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1: Nicolae Rebenciu (PNL)
Colegiul 2: Andrei Dolineaschi (PSD)
Colegiul 3: Florin Turcanu (PNL)
Colegiul 4: Stelica Strugaru Iacob (PD-L)
Colegiul 5: Costica Macaleti (PSD)
Colegiul 6: Catalin Ovidiu Obuf Buhaianu (PD-L)
Colegiul 1: Marcu Gheorghe (PSD)
Colegiul 2: Liviu Campeanu (PNL)
Colegiul 3: Dan Augustin Humelnicul (PD-L)
Colegiul 1:  Gheorghe Gabor (PNL)
Colegiul 2:  Constantin Nita (PSD+PC)
Colegiul 3:  Aurel Mihai Dontu (PNL)
Colegiul 4:  Nicolescu Tita (PSD+PC)
Colegiul 5: Gabrile Andronache (PD-L)
Colegiul 6: Lilli Ana Farkas (UDMR)
Colegiul 7: Florin Postolachi (PD-L)
Colegiul 8: Gheorghe Ialomiteanu (PD-L)
Colegiul 1:  Iulian Marian Rasliu (PD-L)
Colegiul 2:  Titus Corlatean (PSD+PC)
Colegiul 3:  Ioan Ghise (PNL)
Colegiul 4:  Florian Dumitru Staicu (PD-L)

BRAILA

BUZAU

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1:  Diana Adriana Tusa (PNL)
Colegiul 2:  Eugen Badalan (PD-L)
Colegiul 3:  Viorel Balcan (PSD+PC)
Colegiul 4:  Mihai Tudose (PSD+PC)
Colegiul 5:  Cristian Rizea (PSD+PC)
Colegiul 1: Ion Rotaru (PSD+PC)
Colegiul 2: Sever Constantin Cibu (PNL)
Colegiul 1: Adrian Mocanu (PSD+PC)
Colegiul 2: George Scutaru (PNL)
Colegiul 3: Titi Holban (PNL)
Colegiul 4: Alecu Valeriu (PD-L)
Colegiul 5: Marian Ghiveciu (PSD+PC)
Coleguil 6: Carmen Moldovan (PSD+PC)
Colegiul 7: Cezar Preda (PD-L)

Colegiul 1: Viorel Constantinescu (PD-L)
Colegiul 2: Bigiu Marian Vasile (PNL)
Colegiul 3: Ion Vasile (PSD+PC)

 

CALARASI

CARAS-SEVERIN

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1: Ioan Damian (PSD+PC)
Colegiul 2: Eugen Nicolaescu (PNL)
Colegiul 3: Dan Motreanu (PNL)
Colegiul 4: Stelian Fuia (PD-L)
Colegiul 5: Dmutru Boabes (PSD+PC)
Colegiul 1: Vasile Nedelcu (PNL)
Colegiul 2: Constantin Dumitru (PD-L)
Colegiul 1: Chisalita Ioan (PSD+PC)
Colegiul 2: Gheorghe Hogea (PD-L)
Colegiul 3: Ion Tabugan (PNL)
Colegiul 4: Valentin Rusu (PD-L)
Colegiul 5: Ion Mocioalca (PSD+PC)
Colegiul 1: Balan Gheorghe-Pavel (PSD+PC)
Colegiul 2: Secasan Iosif (PD-L)

CLUJ

CONSTANTA

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1: Mircea Giurgiu (PD-L)
Colegiul 2: Daniel Buda (PD-L)
Colegiul 3: Petru Calian (PD-L)
Colegiul 4: Adian Gurzau (PD-L)
Colegiul 5: Horea Uioreanu (PNL)
Coleguil 6: Cornel Itu (PSD+PC)
Colegiul 7: Vasile Soporan (PSD+PC)
Colegiul 8: Virgil Pop (PNL)
Colegiul 9: Palfi Mozes Zoltan (UDMR)
Colegiul 10: Mate Andras Levente (UDMR)
Colegiul 1: Mihail Hardau (PD-L)
Colegiul 2: Serban Radulescu (PD-L)
Colegiul 3: Marius Nicoara (PNL)
Colegiul 4: Alexandru Cordos (PSD+PC)
Colegiul 1: Gherghe Dragomir (PNL)
Colegiul 2: Mihai Lupu (PNL)
Colegiul 3: Ileana-Cristina Dumitrache (PSD+PC)
Colegiul 4: Constantin Chirila (PD-L)
Colegiul 5: Iorghus Zamfir (PD-L)
Coleguil 6: Eduard-Stelian Martin (PSD+PC)
Colegiul 7: Radu-Matei Bratianu (PSD+PC)
Colegiul 8: Manuela Mitrea (PSD+PC)
Colegiul 9: Antonella Marinescu (PSD+PC)
Colegiul 10: Maria Stavrositu (PD-L)
Colegiul 1: Puiu Hasoti (PNL)
Colegiul 2: Nicolae Moga (PSD+PC)
Colegiul 3: Alexandru Mazare (PSD+PC)
Colegiul 4: Mircea Marius Banias (PD-L)

COVASNA

DAMBOVITA

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1: Edler Andras Gyorgy (UDMR)
Colegiul 2: Marton Arpad (UDMR)
Colegiul 3: Olosz Gergely (UDMR)
Colegiul 4: Horia Grama (PSD+PC)
Colegiul 1: Bokor Tiberiu (UDMR)
Colegiul 2: Almos Albert (UDMR)
Colegiul 1: Gabriel Plaiasu (PNL)
Colegiul 2: Gheorghe Ana (PSD+PC)
Colegiul 3: Ion Stan (PSD+PC)
Colegiul 4: Gheorghe Albu (PD-L)
Colegiul 5: Georgica Dumitru (PD-L)
Colegiul 6: Ion Dumitru (PSD+PC)
Colegiul 7: Bogdan Catargiu (PD-L)
Colegiul 8: Iulian Vladu (PD-L)
Colegiul 1: Adrian Tutuianu (PSD+PC)
Colegiul 2: Mircea Andrei (PD-L)
Colegiul 3: Gigel Calcan (PD-L)

DOLJ

GALATI

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1: Mihai Surpateanu (PD-L)
Colegiul 2: Constantin Dascalu (PD-L)
Colegiul 3: Marian Stroe (PNL)
Colegiul 4: Floretin Gust Balosin (PSD+PC)
Colegiul 5: Petre Petrescu (PSD+PC)
Colegiul 6: Claudiu Manda (PSD+PC)
Colegiul 7: Mihai Voicu (PNL)
Colegiul 8: Gelu Visan (PD-L)
Colegiul 9: Valeriu Zgonea (PSD+PC)
Colegiul 10: Ion Calin (PSD+PC)
Colegiul 1: Radu Berceanu (PD-L)
Colegiul 2: Tudor Udristoiui (PD-L)
Colegiul 3: Olguta Vasilescu (PSD+PC)
Colegiul 4: Mario Ovidiu Oprea (PNL)
Colegiul 5: Mircea Geoana (PSD+PC)
Colegiul 1: Victor Paul Dobre (PNL)
Colegiul 2: Mircea Toader (PD-L)
Colegiul 3: Carmen Axenie (PD-L)
Colegiul 4: Viorel Stefan (PSD+PC)
Colegiul 5: Dan Nica (PSD+PC)
Colegiul 6: Florin Paslaru (PSD+PC)
Colegiul 7: Lucretia Rosca (PSD+PC)
Colegiul 8: Bigdan Ciuca (PSD+PC)
Colegiul 9: Mihail Boldea (PD-L)
Colegiul 1: Laurentiu Chirvasuta (PSD+PC)
Colegiul 2: Gheorghe Saghian (PSD+PC)
Colegiul 3: Paul Ichim (PNL)
Colegiul 4: Marius Necula (PD-L)

GIURGIU

GORJ

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1: Madalin Voicu (PSD+PC)
Colegiul 2: Victor Boiangiu (PD-L)
Colegiul 3: Dan Pasat (PNL)
Colegiul 4: Daniel Chitoiu (PNL)
Colegiul 1: Cezar Magureanu (PNL)
Colegiul 2: Vasile Mustatea (PNL)
Colegiul 1: Dan Ilie Morega (PNL)
Colegiul 2: Mugurel Surupaceanu (PSD+PC)
Colegiul 3: Cosmin Popescu (PD-L)
Colegiul 4: Constantin Militaru (PD-L)
Colegiul 5: Vasile Popeanga (PSD+PC)
Colegiul 6: Victor Ponta (PSD+PC)
Colegiul 1: Ion Ruset (PD-L)
Colegiul 2:Toni Grebla (PSD+PC)

HARGHITA

HUNEDOARA

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1: Korodi Attila (UDMR)
Colegiul 2: Kelemen Hunor (UDMR)
Colegiul 3: Antal Istvan (UDMR)
Colegiul 4: Pal Arpad (UDMR)
Colegiul 5: Mircea Dusa (PSD+PC)
Colegiul 1: Gyerko Laszlo (UDMR)
Colegiul 2: Verestoy Attila (UDMR)
Colegiul 1: Laurentiu Nistor (PSD+PC)
Colegiul 2: Iosif-Veniamin Blaga (PD-L)
Colegiul 3: Ioan Timis (PNL)
Colegiul 4: Cornel Resmerita (PSD+PC)
Colegiul 5: Monica Iacob-Ridzi (PD-L)
Colegiul 6: Radu Timpau (PNL)
Colegiul 7: Viorel Arion (PD-L)
Colegiul 1: Cosmin Nicula (PSD+PC)
Colegiul 2: Dorin Paran (PD-L)
Colegiul 3: Dan Radu Rusanu (PNL)

IALOMITA

IASI

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1: Cristina Pocora (PNL)
Colegiul 2: Marian Neacsu (PSP+PC)
Colegiul 3: Dan Mircea Popescu (PSD+PC)
Colegiul 4: Tinel Gheorghe (PD-L)
Colegiul 1: Tudor Panturu (PD-L)
Colegiul 2: Mihaita Gaina (PSD+PC)
Colegiul 1: Luminita Iordache (PSD+PC)
Colegiul 2: Relu Fenechiu (PNL)
Colegiul 3: Petru Movila (PD-L)
Colegiul 4: Vasile Mocanu (PSD+PC)
Colegiul 5: Neculai Ratoi (PSD+PC)
Colegiul 6: Anghel Stanciu (PSD+PC)
Colegiul 7: Cristian Adomnitei (PNL)
Colegiul 8: Tudor Ciuhodaru (PSD+PC)
Colegiul 9: Vasile Oajdea (PD-L)
Colegiul 10: Teodor Spinu (PD-L)
Colegiul 11: Cristina Dobre (PNL)
Colegiul 12: Nicusor Paduraru (PD-L)
Colegiul 1: Varujan Vosganian (PNL)
Colegiul 2: Sorin Lazar (PSD+PC)
Colegiul 3: Florin Constantinescu (PSD+PC)
Colegiul 4: Mihaela Popa (PD-L)
Colegiul 5: Dumitru Oprea (PD-L)

ILFOV

MARAMURES

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1: Gabriel Oprea (PSD+PC)
Colegiul 2: Mircea Marin (PD-L)
Colegiul 3: Mihaela Sandru (PD-L)
Colegiul 4: Calin Popescu Tariceanu (PNL)
Colegiul 1: Anghel Iordanescu (PSD+PC)
Colegiul 2: Iulian Urban
Colegiul 1: Gheorghe Zoicas (PSD+PC)
Colegiul 2: Catalin Chereches (PSD+PC)
Colegiul 3: Nicolae Bud (PD-L)
Colegiul 4: Doru Lese (PD-L)
Colegiul 5: Pavel Horj (PNL)
Colegiul 6: Stefan Beres (UDMR)
Colegiul 7: Vasile Berci (PNL)
Colegiul 1: Liviu Titus Pasca (PNL)
Colegiul 2: Sorin Bota (PSD+PC)
Colegiul 3: Gheorghe Mahai Barlea (PD-L)

MEHEDINTI

MURES

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1: Cornel Ghita (PD-L)
Colegiul 2: Doinita Chircu (PD-L)
Colegiul 3: Viorel Palasca (PNL)
Colegiul 4: Eugen Nicolicea (PSD+PC)
Colegiul 1: Mihai Stanisoara (PD-L)
Colegiul 2: Petre Daea (PSD+PC)
Colegiul 1: Borbely Laszlo (UDMR)
Colegiul 2: Mihai Opriscan (PD-L)
Colegiul 3: Kelemen Attila (UDMR)
Colegiul 4: Victor Socaciu (PSD+PC)
Colegiul 5: Kerekes Karoly (UDMR)
Colegiul 6: Toader Stroian (PD-L)
Colegiul 7: Ciprian Dobre (PNL)
Colegiul 8: Vasile Gliga (PSD+PC)
Colegiul 1: Gyorgy Frunda (UDMR)
Colegiul 2: Marko Bela (UDMR)
Colegiul 3: Petru Basa (PD-L)
Colegiul 4: Corneliu Grosu (PSD+PC)

NEAMT

OLT

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1: Stelian Ghita-Eftemie (PD-L)
Colegiul 2: Mihaela Stoica (PD-L)
Colegiul 3: Culita Tarata (PSD+PC)
Colegiul 4: Marius Neculai (PD-L)
Colegiul 5: Ioan Muntean (PSD+PC)
Colegiul 6: Victor Surdu (PSD+PC)
Colegiul 7: Marius Rogin (PD-L)
Colegiul 8: Emil Bostan (PNL)
Colegiul 1: Toader Mocanu (PD-L)
Colegiul 2: Ioan Chelaru (PSD+PC)
Colegiul 3: Ovidius Marcutian (PNL)
Colegiul 1: Daniel Barbulescu (PD-L)
Colegiul 2: Nicolae Stan (PD-L)
Colegiul 3: Marin Bobes (PSD+PC)
Colegiul 4: Valeriu Steriu (PSD+PC)
Colegiul 5: Florin Iordache (PSD+PC)
Colegiul 6: Gigel Stirbu (PNL)
Colegiul 7: Doru Frunzulica (PSD+PC)
Colegiul 1: Mihai Nita (PD-L)
Colegiul 2: Ion Toma (PSD+PC)
Colegiul 3: Dan Sova (PSD+PC)

PRAHOVA

SATU MARE

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1: Cristian Burlacu (PNL)
Colegiul 2: Florin Anghel (PD-L)
Colegiul 3: Gratiela Gavrilescu (PNL)
Colegiul 4: Marian Saniuta (PSD+PC)
Colegiul 5: Mihai Apostoloche (PSD+PC)
Colegiul 6: Razvan Turea (PSD+PC)
Colegiul 7: Adriana Saftoiu (PNL)
Colegiul 8: Adrian Nastase (PSD+PC)
Colegiul 9: George Ionescu (PD-L)
Colegiul 10: Sever Voinescu-Cotoi (PD-L)
Colegiul 11: Roberta Anastase (PD-L)
Colegiul 12: Andrei Sava (PD-L)
Colegiul 1: Georgica Severin (PD-L)
Colegiul 2: Iulian Badescu (PD-L)
Colegiul 3: Teodor Melescanu (PNL)
Colegiul 4: Sorin Chivu (PSD+PC)
Colegiul 5: Daniel Savu (PSD+PC)
Colegiul 1: Gheorghe Ciocan (PSD+PC)
Colegiul 2: Ioan Holdis (PD-L)
Colegiul 3: Viorel Buda (PNL)
Colegiul 4: Varga Attila (UDMR)
Colegiul 5: Erdei Doloczki Istvan (UDMR)
Colegiul 1: Valer Marian (PSD+PC)
Colegiul 2: Tiberiu Gunthner (UDMR)

SALAJ

SIBIU

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1: Lucian Bode (PD-L)
Colegiul 2: Seres Denes (UDMR)
Colegiul 3: Iuliu Nosa (PSD+PC)
Colegiul 4: Gheorghe Mirel Talos (PNL)
Colegiul 1: Fekete-Szabo Andras Levente (UDMR)
Colegiul 2: Gheorghe Pop (PSD+PC)
Colegiul 1: Cornel Stirbet (PD-L)
Colegiul 2: Raluca Turcan (PD-L)
Colegiul 3: Gheorghe Roman (PD-L)
Colegiul 4: Ioan Cindrea (PSD+PC)
Colegiul 5: Silvestru Lup (PSD+PC)
Colegiul 6: Mircea Cazan (PNL)
Colegiul 1: Ion Ariton (PD-L)
Colegiul 2: Viorel Arcas (PSD+PC)
Colegiul 3: Minerva Boitan (PNL)

SUCEAVA

TELEORMAN

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1: Sanda Ardeleanu (PD-L)
Colegiul 2: Ioan Balan  (PD-L)
Colegiul 3: Eugen Uricec (PD-L)
Colegiul 4: Catalin Nechifor (PSD+PC)
Colegiul 5: Ioan Stan (PSD+PC)
Colegiul 6: Mircea Irimescu (PNL)
Colegiul 7: Gheorghe Coroama (PNL)
Colegiul 8: Eugen Bejinariu (PSD+PC)
Colegiul 9: Dumitru Pardau (PD-L)
Colegiul 10: Gabriel Gospodaru (PD-L)
Colegiul 1: Sorin Fodoreanu (PD-L)
Colegiul 2: Orest Onofrei (PD-L)
Colegiul 3: Gavril Marza (PSD+PC)
Colegiul 4: Tiberiu Prodan (PNL)
Colegiul 1: Robert Negoita (PSD+PC)
Colegiul 2: Nicolae Banicioiu (PSD+PC)
Colegiul 3: Adrian Badulescu (PD-L)
Colegiul 4: Adrian Florescu (PD-L)
Colegiul 5: George Dumitrica (PNL)
Colegiul 6: Marin Almajanu (PNL)
Colegiul 1: Serban Mihailescu (PSD+PC)
Colegiul 2: Romeo Nicoara (PNL)
Colegiul 3: Alexandru Mocanu (PD-L)

TIMIS

TULCEA

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1:  Horia Cristian (PNL)
Colegiul 2: Iosif Stefan Dragulescu (PD-L)
Colegiul 3: Marius Cristinel Dugulescu (PD-L)
Colegiul 4: Eugenia Maria Barna (PSD+PC)
Colegiul 5: Florin Augustin Popoviciu (PD-L)
Colegiul 6: Valeriu Tabara (PD-L)
Colegiul 7: Constantin Sorin Stragea (PSD+PC)
Colegiul 8: Claudiu Taga (PNL)
Colegiul 9: Dorel Covaci (PSD+PC)
Colegiul 10: Gheorghe Ciobanu (PD-L)
Colegiul 1: Gheorghe David (PD-L)
Colegiul 2: Nicolae Robu (PNL)
Colegiul 3:Constantin Vasile Borza Dorel (PD-L)  
Colegiul 4: Ilie Sarbu (PSD+PC)
Colegiul 1: Marian Avram (PD-L)
Colegiul 2: Mihai Stroe (PD-L)
Colegiul 3: Horia Teodorescu (PSD+PC)
Colegiul 4: Marius Octavian Popa (PNL)
Colegiul 1: Ion Bara (PD-L)
Colegiul 2: Trifon Belacurencu (PSD+PC)

VASLUI

VALCEA

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1: Victor Cristea (PSD+PC)
Colegiul 2: Dan Bordeianu (PNL)
Colegiul 3: Dragos Iftime (PD-L)
Colegiul 4: Adrian Solomon (PSD+PC)
Colegiul 5: Viorel Carare (PD-L)
Colegiul 6: Mihai Dan Marian (PNL)
Colegiul 7: Marian Sarbu (PSD+PC)
Colegiul 1: Doina Silistru (PSD+PC)
Colegiul 2: Vasile Pintilie (PD-L)
Colegiul 3: Cristian David (PNL)
Colegiul 1: Sorin Stefan Zamfirescu (PD-L)
Colegiul 2: Samuil Valcu (PD-L)
Colegiul 3: Constantin Maziliu (PSD+PC)
Colegiul 4: Vasile Bleotu (PSD+PC)
Colegiul 5: Cristian Buican (PNL)
Colegiul 6: Aurel Vladoiu (PSD+PC)
Colegiul 1: Florian Laurentiu Coca (PSD+PC)
Colegiul 2: Valentin Emilian Francu (PNL)
Colegiul 3: Jurcan Dorel (PD-L)

VRANCEA

DIASPORA

Camera Deputatilor Senat Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1:Razvan Mustea Serban (PD-L)
Colegiul 2: Angel Talvar (PSD+PC)
Colegiul 3: Nini Sapunaru (PNL)
Colegiul 4: Sorin Cristian Dumitrescu (PSD+PC)
Colegiul 5: Alin Trasculescu (PD-L)
Colegiul 6: Ciprian Nicolae Nica (PSD+PC)
Colegiul 1: Sorina Placinta (PD-L)
Colegiul 2: Miron Mitrea (PSD+PC)
Colegiul 1: William Branza (PD-L)
Colegiul 2: Tudor Pantaru (PSD+PC)
Colegiul 3: Mircea Lubanovici (PD-L)
Colegiul 4: Koto Iosif (UDMR)
Colegiul 1: Viorel Riceard Badea (PD-L)
Colegiul 2: Raymond Luca (PNL)

BUCURESTI

Camera Deputatilor Senat
Colegiul 1: Bogdan Olteanu (PNL)
Colegiul 2: Daniel Budurescu (PNL)
Colegiul 3:  Ludovic Orban (PNL)
Colegiul 4: Costica Canacheu (PD-L)
Colegiul 5: Georgian Pop (PSD+PC)
Colegiul 6: Rodica Nassar (PSD+PC)
Colegiul 7: Florian Popa (PSD+PC)
Colegiul 8: Brandusa Novac (PD-L)
Colegiul 9:Theodor Paleologu (PD-L)
Colegiul 10: Catalin Croitoru (PD-L)
Colegiul 11: Sulfina Barbu(PD-L)
Colegiul 12: Cristian Petrescu (PD-L)
Colegiul 13: Danile Pirpiliu (PD-L)
Colegiul 14: Radu Zatreanu (PD-L)
Colegiul 15: Silviu Prigoana (PD-L)
Colegiul 16: Sergiu Andon (PSD+PC)
Colegiul 17: Ruxadra Jipa (PSD+PC)
Colegiul 18: Doina Burcau (PSD+PC)
Colegiul 19: Daniela Popa (PC)
Colegiul 20: Oana Niculescu-Mizil (PSD)
Colegiul 21: Dumitru Chirita (PSD+PC)
Colegiul 22: Alina Gorghiu (PNL)
Colegiul 23: Aura Vasile (PSD+PC)
Colegiul 24: Daniel Geanta (PD-L)
Colegiul 25: Elena Udrea(PD-L)
Colegiul 26: Florea Damian (PSD+PC)
Colegiul 27: Cornel Pieptea (PNL)
Colegiul 28: Danut Liga (PD-L)
Colegiul 1: Sergiu Nicolaescu (PSD)
Colegiul 2: Crin Antonescu (PNL)
Colegiul 3: Cristi Diaconescu (PSD)
Colegiul 4: Anca Boagiu (PD-L)
Colegiul 5: Vasile Blaga (PD-L)
Colegiul 6: Cristian Radulescu (PD-L)
Colegiul 7: Cristian Topescu (PNL)
Colegiul 8: Dan Voiculescu (PC)
Colegiul 9: Catalin Voicu (PSD)
Colegiul 10: Ecaterina Andronescu (PSD)
Colegiul 11: Radu F. Alexandru (PD-L)
Colegiul 12: Gabriel Mutu (PD-L)

 

Mandate suplimentare de deputati atribuite organizatiilor minoritatilor nationale, altele decat cea maghiara, care au obtinut cel putin 10% din coeficientul electoral stabilit la nivel national

1. Ovidiu Gant - Forumul Democrat al Germanilor din Romania
2. Adrian Miroslav Merka - Uniunea Democrata a Cehilor si Slovacilor din Romania
3. Ghervazen Longher - Uniunea Polonezilor din Romania
4. Niculae Mircovici - Uniunea Bulgara din Banat-Romania
5. Miron Ignat - Comunitatea Rusilor Lipoveni din Romania
6. Nicolae Paun - Partida Romilor Pro-Europa
7. Aledin Amet - Uniunea Democrata a Tatarilor Turco-Musulmani din Romania
8. Aurel Vainer - Federatia Comunitatilor Evreiesti din Romania
9. Mihai Radan - Uniunea Croatilor din Romania
10. Dusan Popov - Uniunea Sarbilor din Romania
11. Stefan Buciuta - Uniunea Ucrainenilor din Romania
12. Iusein Ibraim - Uniunea Democrata Turca din Romania
13. Liana Dumitrescu - Asociatia Macedonenilor din Romania
14. Mircea Grosaru - Asociatia Italienilor din Romania RO.AS.IT
15. Varujan Pambuccian - Uniunea Armenilor din Romania
16. Gheorghe Firczak - Uniunea Culturala a Rutenilor din Romania
17. Oana Manolescu - Asociatia Liga Albanezilor din Romania
18. Dragos Gabriel Zisopol - Uniunea Elena din Romania

Autor: Scarlet Vacaru

Intra pe forum



Login





Ai uitat parola?

Chestii Utile

Curs Valutar BNR
prognoza meteo oituz

Link-uri utile, catalog web